Tworzenie aplikacji mobilnych

W ramach świadczonych usług programistycznych tworzymy dedykowane aplikacje mobilne dla najpopularniejszych systemów operacyjnych w smartfonach, czyli Android oraz iOS. Projekty prowadzimy kompleksowo, towarzysząc naszym klientom od projektów graficznych, aż do udostępnienia gotowej aplikacji w GooglePlay lub AppStore. Mamy doświadczenie w tworzeniu nowoczesnych aplikacji PWA (Progressive Web App). Nasi klienci wybierają to rozwiązanie, gdy aplikacja ma stanowić mobilne odzwierciedlenie strony internetowej.
Zjedź niżej
Systemy background - Pixlab.pl
Aplikacje mobilne - Pixlab.pl

Dlaczego tworzenie aplikacji mobilnych jest popularne?

Telefon komórkowy początkowo służył jedynie do wykonywania połączeń, a dzisiaj z sukcesem spełnia funkcję podręcznego komputera. Dzieje się tak za sprawą m.in. szerokiej oferty aplikacji na telefon, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie ich użytkowników. Pierwsze aplikacje zainstalowane na naszych urządzeniach mobilnych były bardzo proste i praktyczne, na przykład aplikacja do pisania wiadomości sms czy budzik. Z czasem powstawały bardziej rozbudowane programy udostępnione do pobrania, zależnie od marki telefonu, w GooglePlay lub AppStore. Takie dodatkowe oprogramowanie na telefon pozwala uporządkować większość sfer codziennego życia. Aplikacje mobilne pozwalają na przykład zaplanować i poukładać zadania na konkretny dzień, zrobić listę zakupów, uczyć się nowego języka, a nawet przeprowadzić trening. Firma tworząca aplikacje mobilne może również stworzyć rozwiązania umożliwiające np. zakupy online lub inne aplikacje mobilne dla biznesu.

Projektowanie aplikacji mobilnych - Pixlab.pl

Aplikacje mobilne dla biznesu

Aplikacje zakupowe mają ogromny potencjał, dlatego sklepy internetowe oraz platformy sprzedażowe chętnie decydują się na takie rozwiązanie. Poprzez zainstalowaną w swoim telefonie aplikację, klient bardzo wygodnie i szybko wyszukuje oraz kupuje potrzebne produkty. Dodatkowo w jednym miejscu znajdzie informacje o bieżących promocjach, dostępnych rabatach oraz ilości zebranych punktów lojalnościowych z poprzednich zakupów. Niezaprzeczalną zaletą jest możliwość wysyłania powiadomień na telefon, który ma zainstalowaną naszą aplikację. Aplikacje mobilne dla firm są więc świetnym kanałem dodatkowej komunikacji z klientem. Właśnie dlatego firmy niezależnie od branży często pytają o projektowanie aplikacji mobilnych oraz rozwiązania dopasowane do modelu ich działalności.

Tworzenie aplikacji mobilnych - Pixlab.pl

Jakie aplikacje mobilne dla firm?

Na rynku istnieje wiele typów aplikacji, zarówno rozrywkowych, jak i sprzedażowych. Odpowiedź na pytanie: jakie aplikacje mobilne dla firm polecamy, nie będzie zatem jednoznaczna. Wszystko zależy od rodzaju prowadzonej działalności oraz celu, jaki aplikacja ma do osiągnięcia. Tworząc aplikację ważne jest, aby stworzyć produkt nowoczesny pod względem zastosowanych technologii oraz designu, ponieważ program będzie stanowił wizytówkę marki oraz oferowanych przez firmę produktów lub usług. Decydując się na dopracowaną, profesjonalną aplikację, możesz być pewny, że wyprzedzisz swoją konkurencję.

Często aplikacje mobilne dla firm naszych klientów mają być mobilnym odzwierciedleniem strony internetowej. W takiej sytuacji polecamy firmom stworzenie aplikacji PWA, czyli Progressive Web App. Progresywna Aplikacja Internetowa to rodzaj strony internetowej, która na telefonie zachowuje się jak klasyczna aplikacja mobilna. Różnica polega na tym, że takiego rozwiązania klienci nie znajdą w miejscach tj. GooglePlay lub AppStore. Użytkownicy po wejściu na Twoją stronę internetową, otrzymają z przeglądarki (np. Chrome) propozycję dodania aplikacji na telefon. Na ekranie telefonu wyświetli się wówczas ikona (zazwyczaj logo firmy) obok pozostałych, zainstalowanych aplikacji mobilnych. Choć technicznie jest to strona internetowa zaprogramowana w odpowiedni sposób oraz zgodnie z najnowszymi technologiami, to użytkownik odnosi wrażenie, że korzysta z aplikacji mobilnej. Aplikacja PWA to nowinka technologiczna, którą z sukcesem zastosowaliśmy zarówno w firmach sprzedażowych, jak i usługowych.

Przykładem strony z aplikacją PWA jest nasza strona - na której aktualnie jesteś.

Projektowanie aplikacji mobilnych dla systemu Android i iOS

Tworzymy aplikacje mobilne dla najpopularniejszych systemów operacyjnych w telefonach, czyli Android oraz iOS. Wszystkie projekty prowadzimy kompleksowo - od makiet graficznych, po publikacje gotowych aplikacji w sklepach Google Play oraz AppStore. Tworzenie aplikacji mobilnych dla dwóch systemów (Android oraz iOS) stanowi dwa odrębne produkty, ponieważ powstają w różnych językach programowania. Dla firm zainteresowanych posiadaniem własnej aplikacji jest to istotne w kontekście potencjalnych kosztów oraz niezbędnego czasu realizacji.

Jeżeli nie potrzebujesz wielofunkcyjnego, skomplikowanego narzędzia, a raczej mobilne odzwierciedlenie strony lub sklepu internetowego polecamy aplikację PWA. Stworzenie strony internetowej na urządzenia mobilne nie wymaga tworzenia odrębnych programów dla różnych systemów. Nie udostępniamy ich też w sklepach Google Play oraz AppStore. Proces programowania polega na stworzeniu jednej responsywnej strony internetowej, co wiąże się z niższymi kosztami oraz krótszym czasem realizacji takiego rozwiązania.

Aplikacje mobilne dla firm - Pixlab.pl
Firma tworząca aplikacje - Pixlab.pl

Dlaczego nasza firma tworząca aplikacje mobilne jest odpowiednia

Tworzenie aplikacji mobilnych warto zlecić profesjonalistom, aby mieć pewność, że zostały poprawnie zaprogramowane oraz dopracowane w każdym szczególe. Wówczas aplikacja jest intuicyjna dla użytkowników oraz działa bez zarzutu. Dodatkowo taka aplikacja musi być regularnie aktualizowana, aby była atrakcyjna dla użytkowników przez dłuższy czas. W końcu to wizytówka twojej firmy.

Jesteśmy firmą programistyczną, działającą w branży ponad 10 lat. Mamy za sobą wiele współprac przy tworzeniu ciekawych, nowoczesnych i funkcjonalnych rozwiązań. Zapewniamy usługi programistyczne na najwyższym poziomie, a jednocześnie chętnie dzielimy się naszym doświadczeniem. Zapewniamy doradztwo oraz wsparcie na każdym etapie projektu. Zapraszam do kontaktu, omówimy twój pomysł i znajdziemy najlepsze rozwiązanie dla twojego biznesu.

Najnowsze realizacje

Oprogramowanie tworzone na zamówienie pozwala na optymalizację procesów wewnątrzfirmowych jak i pomiędzy kontrahentami. Tworząc system dedykowany od podstaw jesteśmy w stanie uwzględnić 100% potrzeb i celów biznesowych Twojej firmy.

Sprawdź nasze doświadczenie Zobacz wszystkie realizacje

Firmy, które korzystają z naszych rozwiązań

Bądźmy w kontakcie!

Masz pytanie lub chcesz porozmawiać o projekcie?
Pixlab Sp. z o.o.
ul. Kosynierów 120/A16, 84-230 Rumia

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.