Zadzwoń do nas
+48 530 088 176

Tworzenie aplikacji mobilnych

Produkt jest skierowany do ludzi, którzy wiedzą że aplikacje mobilne nie ograniczają się do GooglePlay i AppStore. Będzie on idealny dla firm, które chcą wyróżnić się i zaoferować swoim klientom prostszy sposób utrzymania uwagi na swoim sklepie lub stronie. Rekomendujemy skorzystanie z bezpłatnej konsultacji, podczas której ustalimy cel, któremu ma służyć Aplikacja mobilna PWA.
Zjedź niżej
Aplikacje mobilne - Pixlab.pl
Aplikacje mobilne - Pixlab.pl

W ramach świadczonych usług programistycznych tworzymy dedykowane aplikacje mobilne dla najpopularniejszych systemów operacyjnych w smartfonach, czyli Android oraz iOS. Projekty prowadzimy kompleksowo, towarzysząc naszym klientom od projektów graficznych, aż do udostępnienia gotowej aplikacji w GooglePlay lub AppStore. Mamy doświadczenie w tworzeniu nowoczesnych aplikacji PWA (Progressive Web App). Nasi klienci wybierają to rozwiązanie, gdy aplikacja ma stanowić mobilne odzwierciedlenie strony internetowej.

Dlaczego tworzenie aplikacji mobilnych jest popularne?

Telefon komórkowy początkowo służył jedynie do wykonywania połączeń, a dzisiaj z sukcesem spełnia funkcję podręcznego komputera. Dzieje się tak za sprawą m.in. szerokiej oferty aplikacji na telefon, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie ich użytkowników. Pierwsze aplikacje zainstalowane na naszych urządzeniach mobilnych były bardzo proste i praktyczne, na przykład aplikacja do pisania wiadomości sms czy budzik. Z czasem powstawały bardziej rozbudowane programy udostępnione do pobrania, zależnie od marki telefonu, w GooglePlay lub AppStore. Takie dodatkowe oprogramowanie na telefon pozwala uporządkować większość sfer codziennego życia. Aplikacje mobilne pozwalają na przykład zaplanować i poukładać zadania na konkretny dzień, zrobić listę zakupów, uczyć się nowego języka, a nawet przeprowadzić trening. Firma tworząca aplikacje mobilne może również stworzyć rozwiązania umożliwiające np. zakupy online lub inne aplikacje mobilne dla biznesu.

Projektowanie aplikacji mobilnych - Pixlab.pl

Aplikacje mobilne dla biznesu

Aplikacje zakupowe mają ogromny potencjał, dlatego sklepy internetowe oraz platformy sprzedażowe chętnie decydują się na takie rozwiązanie. Poprzez zainstalowaną w swoim telefonie aplikację, klient bardzo wygodnie i szybko wyszukuje oraz kupuje potrzebne produkty. Dodatkowo w jednym miejscu znajdzie informacje o bieżących promocjach, dostępnych rabatach oraz ilości zebranych punktów lojalnościowych z poprzednich zakupów. Niezaprzeczalną zaletą jest możliwość wysyłania powiadomień na telefon, który ma zainstalowaną naszą aplikację. Aplikacje mobilne dla firm są więc świetnym kanałem dodatkowej komunikacji z klientem. Właśnie dlatego firmy niezależnie od branży często pytają o projektowanie aplikacji mobilnych oraz rozwiązania dopasowane do modelu ich działalności.

Tworzenie aplikacji mobilnych - Pixlab.pl

Jakie aplikacje mobilne dla firm?

Na rynku istnieje wiele typów aplikacji, zarówno rozrywkowych, jak i sprzedażowych. Odpowiedź na pytanie: jakie aplikacje mobilne dla firm polecamy, nie będzie zatem jednoznaczna. Wszystko zależy od rodzaju prowadzonej działalności oraz celu, jaki aplikacja ma do osiągnięcia. Tworząc aplikację ważne jest, aby stworzyć produkt nowoczesny pod względem zastosowanych technologii oraz designu, ponieważ program będzie stanowił wizytówkę marki oraz oferowanych przez firmę produktów lub usług. Decydując się na dopracowaną, profesjonalną aplikację, możesz być pewny, że wyprzedzisz swoją konkurencję.

Często aplikacje mobilne dla firm naszych klientów mają być mobilnym odzwierciedleniem strony internetowej. W takiej sytuacji polecamy firmom stworzenie aplikacji PWA, czyli Progressive Web App. Progresywna Aplikacja Internetowa to rodzaj strony internetowej, która na telefonie zachowuje się jak klasyczna aplikacja mobilna. Różnica polega na tym, że takiego rozwiązania klienci nie znajdą w miejscach tj. GooglePlay lub AppStore. Użytkownicy po wejściu na Twoją stronę internetową, otrzymają z przeglądarki (np. Chrome) propozycję dodania aplikacji na telefon. Na ekranie telefonu wyświetli się wówczas ikona (zazwyczaj logo firmy) obok pozostałych, zainstalowanych aplikacji mobilnych. Choć technicznie jest to strona internetowa zaprogramowana w odpowiedni sposób oraz zgodnie z najnowszymi technologiami, to użytkownik odnosi wrażenie, że korzysta z aplikacji mobilnej. Aplikacja PWA to nowinka technologiczna, którą z sukcesem zastosowaliśmy zarówno w firmach sprzedażowych, jak i usługowych.

Przykładem strony z aplikacją PWA jest nasza strona - na której aktualnie jesteś.

Projektowanie aplikacji mobilnych dla systemu Android i iOS

Tworzymy aplikacje mobilne dla najpopularniejszych systemów operacyjnych w telefonach, czyli Android oraz iOS. Wszystkie projekty prowadzimy kompleksowo - od makiet graficznych, po publikacje gotowych aplikacji w sklepach Google Play oraz AppStore. Tworzenie aplikacji mobilnych dla dwóch systemów (Android oraz iOS) stanowi dwa odrębne produkty, ponieważ powstają w różnych językach programowania. Dla firm zainteresowanych posiadaniem własnej aplikacji jest to istotne w kontekście potencjalnych kosztów oraz niezbędnego czasu realizacji.

Jeżeli nie potrzebujesz wielofunkcyjnego, skomplikowanego narzędzia, a raczej mobilne odzwierciedlenie strony lub sklepu internetowego polecamy aplikację PWA. Stworzenie strony internetowej na urządzenia mobilne nie wymaga tworzenia odrębnych programów dla różnych systemów. Nie udostępniamy ich też w sklepach Google Play oraz AppStore. Proces programowania polega na stworzeniu jednej responsywnej strony internetowej, co wiąże się z niższymi kosztami oraz krótszym czasem realizacji takiego rozwiązania.

Aplikacje mobilne dla firm - Pixlab.pl
Firma tworząca aplikacje - Pixlab.pl

Dlaczego nasza firma tworząca aplikacje mobilne jest odpowiednia

Tworzenie aplikacji mobilnych warto zlecić profesjonalistom, aby mieć pewność, że zostały poprawnie zaprogramowane oraz dopracowane w każdym szczególe. Wówczas aplikacja jest intuicyjna dla użytkowników oraz działa bez zarzutu. Dodatkowo taka aplikacja musi być regularnie aktualizowana, aby była atrakcyjna dla użytkowników przez dłuższy czas. W końcu to wizytówka twojej firmy.

Jesteśmy firmą programistyczną, działającą w branży ponad 10 lat. Mamy za sobą wiele współprac przy tworzeniu ciekawych, nowoczesnych i funkcjonalnych rozwiązań. Zapewniamy usługi programistyczne na najwyższym poziomie, a jednocześnie chętnie dzielimy się naszym doświadczeniem. Zapewniamy doradztwo oraz wsparcie na każdym etapie projektu. Zapraszam do kontaktu, omówimy twój pomysł i znajdziemy najlepsze rozwiązanie dla twojego biznesu.

Czy aplikacja mobilna PWA, to dla Ciebie dobry wybór?

W dobie cyfrowej transformacji, firmy coraz częściej zastanawiają się, jakie technologie pomogą im zwiększyć zasięg i poprawić doświadczenia użytkowników. Jednym z rozwiązań, które zyskują na popularności, są aplikacje mobilne typu PWA (Progressive Web App). Czy jest to dobry wybór dla Twojej firmy? To zależy od kilku czynników.

Pierwsze, co musisz wziąć pod uwagę, to potrzeby Twoich użytkowników. Aplikacje PWA łączą w sobie zalety stron internetowych i tradycyjnych aplikacji mobilnych, oferując łatwą instalację, szybki czas ładowania i możliwość pracy offline. Jeśli Twoi użytkownicy są często w ruchu, lub mają ograniczony dostęp do Internetu, aplikacje PWA mogą być dla nich atrakcyjnym rozwiązaniem.

Również budżet i zasoby Twojej firmy mogą wpływać na decyzję o wyborze aplikacji PWA. Te aplikacje są zazwyczaj tańsze i szybsze w produkcji niż natywne aplikacje mobilne, ponieważ wykorzystują technologie webowe, a nie specyficzne dla każdej platformy. Dlatego, jeśli szukasz skutecznego i ekonomicznego rozwiązania, aplikacje PWA mogą być dla Ciebie dobrym wyborem.

Czy aplikacja mobilna PWA, to dla Ciebie dobry wybór?
Co otrzymujesz w standardzie?

Co otrzymujesz w standardzie?

Wybierając aplikacje PWA, otrzymujesz szereg korzyści standardowo dostępnych w tej technologii. Przede wszystkim, aplikacje PWA są responsywne, co oznacza, że automatycznie dostosowują się do różnych rozmiarów ekranu. To pozwala na zaoferowanie użytkownikom spójnego doświadczenia na różnych urządzeniach.

Kolejną standardową korzyścią aplikacji PWA jest możliwość pracy offline. Dzięki wykorzystaniu tzw. service workers, aplikacje PWA mogą cache'ować dane i zasoby, umożliwiając użytkownikom dostęp do nich nawet bez połączenia z Internetem. To znacząco poprawia doświadczenia użytkowników, szczególnie w miejscach z słabym zasięgiem.

Aplikacje PWA są także łatwe do zainstalowania. Użytkownicy mogą dodać je do ekranu startowego swojego urządzenia z jednym kliknięciem, bez potrzeby pobierania i instalowania z App Store czy Google Play. To ułatwia dystrybucję aplikacji i zwiększa jej zasięg.

Jakie masz dodatkowe możliwości?

Oprócz standardowych korzyści, aplikacje PWA oferują także szereg możliwości rozwoju. Na przykład, możesz skorzystać z API Push Notifications, aby wysyłać użytkownikom powiadomienia o nowościach czy promocjach. To doskonały sposób na zwiększenie zaangażowania użytkowników i poprawienie retencji.

Kolejną możliwością jest integracja z innymi technologiami webowymi, takimi jak WebRTC czy Web Bluetooth. Dzięki temu, Twoja aplikacja PWA może oferować takie funkcje, jak wideorozmowy, strumieniowanie multimediów, czy komunikację z urządzeniami Bluetooth.

Wreszcie, aplikacje PWA mogą być łatwo aktualizowane. W przeciwieństwie do tradycyjnych aplikacji mobilnych, które wymagają pobrania i instalacji aktualizacji przez użytkowników, aplikacje PWA mogą być aktualizowane "w tle". To oznacza, że zawsze oferujesz swoim użytkownikom najnowszą wersję swojej aplikacji.

Jakie masz dodatkowe możliwości?
Jak wygląda checklista uruchomienia projektu?

Jak wygląda checklista uruchomienia projektu?

  • Sprawdzamy czy plik manifestu aplikacji internetowej i skrypt service worker spełniają wymagania instalowalności
  • Sprawdzamy czy aplikacja rejestruje skrypt service worker, który steruje stroną i elementem start_url
  • Sprawdzamy czy skonfigurowano niestandardowy ekran powitalny
  • Sprawdzamy czy ustawiony został motyw kolorystyczny paska adresu.
  • Sprawdzamy czy zawartość jest odpowiednio dopasowana do widocznego obszaru
  • Sprawdzamy czy strona zawiera tagz elementem width lub initial-scale
  • Sprawdzamy czy strona dostarcza prawidłowy atrybut apple-touch-icon
  • Sprawdzamy czy plik manifestu ma ikonę z możliwością maskowania

Jaki jest czas oraz koszt realizacji?

Średni czas realizacji Aplikacji mobilnej PWA wynosi około około 1 miesiąca.
Najkrótszy czas realizacji wyniósł 7 dni.

Średni koszt realizacji Aplikacji mobilnej PWA wynosi około 8 500 zł netto.
Najniższy koszt realizacji wyniósł 3 000 zł netto.

Pamiętaj, że Aplikacja mobilna PWA, jest elementem dodatkowym do już istniejącej strony lub sklepu. Aby dokładniej oszacować koszt realizacji projektu (z uwzględnieniem czy ma być to sklep czy jedynie strona) użyj konfiguratora, wybierając odpowiednią usługę podstawową lub umów się na 15 minutową rozmowę z naszym konsultantem, który przygotuje precyzyjną ofertę.

Jaki jest czas oraz koszt realizacji?

Najnowsze realizacje

Oprogramowanie tworzone na zamówienie pozwala na optymalizację procesów wewnątrzfirmowych jak i pomiędzy kontrahentami. Tworząc system dedykowany od podstaw jesteśmy w stanie uwzględnić 100% potrzeb i celów biznesowych Twojej firmy.

Zobacz wszystkie realizacje Zobacz wszystkie realizacje

Firmy, które korzystają z naszych rozwiązań

Masz pytanie? Potrzebujesz wstępnej wyceny?

Nie bój się pytać. Jestem po to, aby Ci pomóc i doradzić najlepsze rozwiązanie.
newsletter

Bądźmy w kontakcie!

Masz pytanie lub chcesz porozmawiać o projekcie?
Pixlab Sp. z o.o.
ul. Kosynierów 120/A16, 84-230 Rumia