Zadzwoń do nas
+48 530 088 176

Tworzenie portali internetowych oraz portali informacyjnych

Produkt jest skierowany do ludzi, którzy chcą prowadzić portal niosący realne wartości informacyjne lub edukacyjne. Będzie on idealny dla firm lub osób, które chciałyby z jednej strony dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, jak i prowadzić komentarz do otaczającej nas rzeczywistości w postaci bloga. Rekomendujemy skorzystanie z modułów reklamowych i raportowych, tak aby w dowolnym momencie można było uruchomić monetyzację portalu.
Zjedź niżej
Portale informacyjne - Pixlab.pl
Portale informacyjne - Pixlab.pl

Czy portal internetowy to dla Ciebie dobry wybór?

 • Ten typ strony www jest dla ludzi, którzy wierzą, że można połączyć cele informacyjne oraz cele zarobkowe.
 • Skupiamy się na ludziach, którzy wiedzą, że zgromadzenie społeczności to nie sprint, ale maraton, w ramach którego występuje wiele działań prowadzących do celu.
 • Obiecuję, że to, co przygotujemy, pozwoli Ci publikować merytoryczną wiedzę oraz informacje - będąc jednocześnie platformą pozwalającą pozyskiwać kapitał w zamian za reklamy oraz artykuły sponsorowane.
Czy portal informacyjny to dla Ciebie dobry wybór? - Pixlab.pl
Co otrzymujesz w standardzie - Pixlab.pl

Co otrzymujesz w standardzie?

 • Makieta funkcjonalna

  Po przejrzeniu branżowych rozwiązań oraz stron konkurencji przygotujemy makiety funkcjonalne, które zobrazują układ treści. Na tej podstawie podjęte zostaną ustalenia, które miejsca będą przeznaczone na elementy reklamowe. W tym etapie zaplanowana zostanie również ścieżka użytkownika, tak aby maksymalnie utrzymać jego zainteresowanie w serwisie.
 • Projekt graficzny desktop + mobile

  Projektowanie portali internetowych to również stworzenie dedykowanego projektu graficznego. Oznacza to, że portal będzie unikalny pod względem szablonu. W ramach projektu przedstawione zostaną wszystkie wymagane widoki - od strony głównej, listy wpisów, widoku artykułu, a na koncie użytkownika kończąc. Otrzymasz do akceptacji projekty w 2 wersjach - mobilnej oraz desktopowej.
 • Zakodowanie projektu RWD

  Zaakceptowany przez Ciebie projekt graficzny trafi do kodera, który zadba o jego poprawne wyświetlanie na każdym ekranie - zarówno monitora, jak i smartfona. Dodane zostaną również nienachalne animacje, tak aby całość portalu internetowego prezentowała się lekko i dynamicznie.
 • Instalacja panelu CMS + licencja

  Równolegle do prac koderskich prowadzona będzie budowa panelu administracyjnego CMS umożliwiającego zarządzanie treściami oraz materiałami multimedialnymi - zdjęciami, filmami, grafikami. Panel przygotujemy tak, aby zarządzanie odbywało się bez zaawansowanej wiedzy technicznej.
 • Dedykowane moduły w CMS

  Oprócz stworzenia unikalnego projektu graficznego oraz dodania uzgodnionych funkcjonalności dodatkowo przygotujemy w panelu narzędzia umożliwiające pełne zarządzanie systemem. Będziesz mógł zarządzać wpisami i materiałami graficznymi. Edytować treści, drzewo kategorii czy stopkę. Dedykowane moduły w panelu CMS powstaną we współpracy z Tobą, tak aby na bieżąco dostosowywać je do potrzeb związanych z Twoim sposobem pracy.
 • Systemy cache'ujące

  Wprowadzimy w pełni przejrzyste dla użytkowników systemy cache'ujące - tak aby portal internetowy mógł działać pod dużym natężeniem ruchu bez uszczerbku na szybkości wczytywania oraz bez nadmiernego obciążania serwera.
 • Oprogramowanie serwisu

  Do zakodowanego projektu graficznego zostanie podpięty przygotowany panel administracyjny. To na tym etapie następuje powiązanie pól tekstowych oraz multimediów w panelu z widocznym frontem strony www. Całość będzie oprogramowana z uwzględnieniem ustalonych wariantów reklamowych oraz systemem raportowania.
 • Utworzenie wersji testowej

  Przedostatnim etapem prac jest uruchomienie wersji testowej portalu internetowego. Zostanie ona udostępniona jedynie Tobie. To na tym etapie należy wprowadzić docelowe treści. Jest to również ostatni dzwonek na poprawki przed publikacją strony www.
 • Uruchomienie wersji produkcyjnej

  Finalizacja projektu polega na przeniesieniu strony na docelowy serwer oraz skonfigurowaniu domeny, tak aby nowy portal internetowy wyświetlał się pod docelowym adresem www. Dodatkowo na tym etapie sprawdzamy, czy zrealizowane zostały wszystkie elementy z naszej checklisty.

Jakie masz dodatkowe możliwości?

 • Projekt logo oraz branding

  Duża część naszych klientów nie wie, że logo lub branding można przygotować zarówno od podstaw, jak i odświeżyć. Jeżeli więc masz wieloletnią firmę i wiesz, że logotyp lub branding trąci myszką, ale jesteś przywiązany emocjonalnie do obecnego wizerunku, proponujemy jego odświeżenie. Wykorzystamy obecne materiały jako główną inspirację, ale dodamy współczesne wykonanie oraz nowoczesne akcenty - nawet CocaCola zmieniała się przez lata. Jeżeli nie masz jeszcze barw firmowych, przygotujemy pakiet identyfikacji wizualnej, tak aby logo było jednoznacznie kojarzone z Twoją firmą.
 • Wersja ciemna / jasna (dark / light mode)

  Osoby wrażliwe na intensywne światło ekranów coraz częściej domagają się, aby witryny internetowe w standardzie uruchamiały się zgodnie z ich ustawieniami systemowymi w wersji jasnej lub ciemnej. Przygotowaliśmy więc funkcjonalność, która sprawdzi aktualne ustawienia przeglądarki i dobierze odpowiednią wersję strony www. Strona zapamięta również ustawienia, które zostały dokonane ręcznie przez użytkownika - może on w dowolnym momencie postanowić korzystać z odmiennej wersji portalu.
 • Zapis na newsletter

  Wiele firm prowadzi marketing poprzez komunikację mailową do grupy odbiorców, która już odwiedziła stronę internetową. Zbieranie adresów mailowych, które mają wysoki poziom zaangażowania i chcą być w kontakcie z Twoją marką, to jedna z podstawowych form komunikacji z klientami. Dlatego proponujemy moduł, który będzie gromadził Twoje kontakty oraz w łatwy sposób umożliwi ich wyeksportowanie do programów prowadzących wysyłkę newsletterów i mailingów.
 • WCAG 2.0 / 2.1 - Strona dostosowana

  Możesz zyskać grono stałych odbiorców, poprzez dostosowanie portalu internetowego dla osób z niepełnosprawnościami. W takim przypadku zarówno projekt strony, jak i oferowane funkcje wyświetlania treści zostaną przygotowane tak, aby spełnić wytyczne, jakie są nakładane na urzędy i instytucje publiczne. W związku z tym będziesz mieć pewność, że żadna odwiedzająca portal osoba nie poczuje się pominięta lub wykluczona.
 • Wersje językowe

  Jeżeli planujesz ekspansję na inne rynki lub wiesz, że spora część Twoich odbiorców może wymagać komunikacji w językach obcych, przygotujemy stronę pod wielojęzykowość. Każdy element portalu będzie dostępny do przetłumaczenia i publikacji w dowolnej wersji językowej. Jeżeli masz wątpliwości co do swoich umiejętności językowych, możemy zlecić przetłumaczenie portalu do biura tłumaczeń. Koszt tłumaczeń oraz ich wprowadzanie do panelu zostanie wyceniony na podstawie treści w języku polskim.
 • Dedykowany moduł zarządzania reklamami

  Chcąc maksymalizować przychody z reklam, kampanie należy planować z wyprzedzeniem. Dodatkowo, aby zmaksymalizować wydajność Twojej pracy proponujemy utworzyć system raportowania, tak aby ułatwiał on przeglądanie wyników wyświetleń i klikalności oraz umożliwia prowadzenie rozliczeń z reklamodawcami.
 • Aplikacja mobilna (PWA)

  Gdy chcesz czegoś więcej niż mobilna wersja portalu, proponujemy aplikację PWA. Zapewnia ona dostępność części strony bez dostępu do internetu. Dodatkowo aplikacja PWA umożliwia zainstalowanie strony na smartfonie - tak jak każdej innej aplikacji mobilnej. Jeżeli więc chcesz dać swoim klientom coś więcej niż zwykłą stronę mobile, ale nie chcesz wydawać kilkudziesięciu tysięcy złotych na pełną aplikację mobilną (potrzebujesz osobną aplikację dla AppStore oraz Google Play) to PWA jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.
Jakie masz dodatkowe możliwości - Pixlab.pl
Jak wygląda checklista uruchomienia projektu - Pixlab.pl

Projektowanie portali internetowych - jak wygląda checklista uruchomienia projektu?

 • Sprawdzamy podstawowe elementy pod SEO umożliwiające pozycjonowanie (Title oraz Description).
 • Sprawdzamy, czy portal internetowy posiada czytelny Favicon, który wyróżni się pośród wielu otwartych zakładek.
 • Sprawdzamy PageSpeed strony, aby upewnić się, że portal internetowy będzie błyskawicznie dostępny dla użytkowników.
 • Sprawdzamy, czy zainstalowany został certyfikat SLL (czy strona jest zabezpieczona i dostępna poprzez HTTPS).
 • Uruchamiamy cykliczne generowanie sitemapy portalu, która znacząco ułatwia i przyspiesza indeksowanie portali przez wyszukiwarkę Google.
 • Podpinamy stronę do konta Google Search Console, aby na bieżąco śledzić postęp prawidłowego indeksowania strony przez wyszukiwarkę. Wpływa to na pozycjonowanie portali internetowych.
 • Do strony dodajemy kody śledzące Google Analytics, aby w pierwszych dniach weryfikować poprawność ruchu na stronie.
 • Uruchamiamy na stronie aplikację HotJar, aby w pierwszych dniach obserwować czy użytkownicy nie napotykają na problemy techniczne.
 • Dodatkowo zabezpieczamy PhpMyAdmin oraz tworzymy dodatkowe zabezpieczenia przed nieautoryzowanym dostępem do panelu CMS.
 • Sprawdzamy poprawność działania formularzy - czy są poprawnie wysyłane oraz czy trafiają na docelowy adres mailowy.
 • Przeprowadzamy sprawdzenie treści - jeżeli jakiś element portalu nie został uzupełniony, damy Ci znać, aby jak najszybciej uzupełnić braki.

Tworzenie portali internetowych - jaki jest czas oraz koszt realizacji?

Średni czas realizacji portalu informacyjnego wynosi około 5 miesięcy.
Najkrótszy czas realizacji wyniósł 3 miesiące.

Średnia cena portalu informacyjnego wynosi około 45 000 zł netto.
Najniższy koszt realizacji wyniósł 25 000 zł netto.

Pamiętaj, że powyższe wartości są przykładowe i to, ile kosztuje portal internetowy, zależy od konkretnego projektu. Zawsze możesz samodzielnie oszacować koszt tworzenia portalu (z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb i funkcjonalności) poprzez konfigurator lub umówić się na 15 minutową rozmowę z naszym konsultantem, który przygotuje precyzyjna ofertę.

Jaki jest czas oraz koszt realizacji - Pixlab.pl

Czym są portale internetowe?

Portale internetowe to serwisy umożliwiające dostęp do wartościowych treści oraz budowanie społeczności przez Internet. Portal internetowy nastawiony jest na szerokie grono odbiorców spędzających na stronie swój wolny czas. Dlatego wśród rozwiązań i funkcji, należy także przemyśleć jaki serwer wytrzyma duże obłożenie działania portalu w jednym czasie.

Wśród portali internetowych wyróżniamy takie o charakterze informacyjnym, edukacyjnym lub związanym z konkretną tematyką bądź branżą łączącą ludzi o podobnych zainteresowaniach. Wybór jest szeroki, dlatego portale internetowe mogą być proste lub niezwykle rozbudowane, np. o autorski system cms lub inne dedykowane rozwiązania.

Jednocześnie witryna musi być prosta w obsłudze i intuicyjna - zarówno dla użytkownika, jak i osób administrujących stronę i zarządzających treściami. Portale internetowe muszą budzić zaufanie poprzez płynne, bezbłędne działanie.

Planując stworzenie portalu internetowego, należy przemyśleć, jakiego użytkownika ma ten portal przyciągnąć. Obecnie większość osób w Internecie wyszukuje informacje za pomocą urządzenia mobilnego. Dlatego tak ważne jest, aby projektowanie portali internetowych przemyśleć w taki sposób, aby były responsywne, czyli prawidłowo działały na telefonie czy tablecie.

Rodzaje portali internetowych:

Portale informacyjne

W ramach witryny  udostępniane są aktualne wydarzenia, np. lokalne, krajowe lub światowe. Przegląd kluczowych informacji z danego dnia stanowi formę codziennej prasówki dla użytkowników, stanowiąc tym samym zamiennik gazet. Odwiedzający stronę powinni mieć możliwość dodania komentarza pod artykułem. Część portali posiada do tego celu dodatkowe forum. W witrynie tego typu bardzo istotna jest czytelność strony oraz łatwość znalezienia interesującej czytelnika tematyki. Tworzenie portali informacyjnych opiera się o rzetelną i zweryfikowaną wiedzę. Kluczem do sukcesu portalu internetowego okażą się publikowane treści przez ekspertów w branży.

Portal miejski

Tworzenie portali internetowych o charakterze lokalnym pozwala zamieszczać w sieci treści dotyczące danego miasta lub regionu. Aby umożliwić dyskusję, najlepiej udostępnić możliwość rejestracji użytkowników. Na portalu miejskim mogą pojawiać się treści o atrakcjach turystycznych, komunikacji miejskiej, aktualnych wydarzeniach czy nawet przestrzeń do wystawiania ogłoszeń.

Portale ogłoszeniowe

Portale ogłoszeniowe to serwisy łączące sprzedających i kupujących w różnych branżach. Dodawanie ogłoszeń powinno być proste i intuicyjne, a finalizowanie transakcji bezpieczne dla obu stron. Ogłoszenia mogą dotyczyć sprzedaży produktów lub opisania oferowanej usługi, co pozwoli znaleźć lokalnych klientów. Portal ogłoszeniowy powinien mieć możliwość dodatkowego promowania ofert oraz przyjaznego kontaktu między użytkownikami.

Portale społecznościowe

Uwielbiane przez użytkowników portale społecznościowe umożliwiają podzielenie się nowinkami ze swojego życia prywatnego, pracy, utrzymywanie kontaktu ze znajomymi oraz rodziną. Bardzo ważną funkcją jest możliwość założenia swojego konta, dodawanie zdjęć oraz treści użytkowników. Portal powinien zawierać także sekcję z komentarzami, umożliwiającą dyskusje między użytkownikami.

Portale branżowe

To miejsce w sieci, którego celem jest dzielenie się informacjami z konkretnej branży lub w ramach jednej tematyki. Portale mogą dotyczyć sportu, motoryzacji, turystyki i podróżowania, a nawet kwestii inwestycyjnych, podatkowych czy prowadzenia firmy. Najważniejsze jest to, aby teksty branżowe były jakościowe, oparte o rzeczową wiedzę oraz doświadczenie w danym temacie.

Tworzenie portalu internetowego – o czym pamiętać?

Jak przedstawiliśmy powyżej, portal internetowy to rozbudowane narzędzie. Dane użytkowników powinny być bezpieczne, za co odpowiada m.in. certyfikat SSL.

Rozbudowane strony warto powierzyć specjalistom w dziedzinie IT, czyli firmie programistycznej. Dzięki wiedzy, doświadczeniu oraz zaangażowaniu w tworzenie portali internetowych odpowiednich specjalistów (programistów, koderów, grafików, testerów) jesteśmy w stanie stworzyć wartościowy portal.

Zrealizowane strony dla naszych Klientów

Zobacz w jaki sposób pomogliśmy innym zaistnieć w internecie. Niezależnie od wielkości i przeznaczenia strony, przeprowadzimy Cię przez najbardziej złożone projekty. Przejrzyj realizacje w kategorii Strony internetowe i użyj przycisku Zapytaj o projekt który najbardziej przypadła Ci do gustu.

Zobacz wszystkie realizacje Zobacz wszystkie realizacje

Firmy, które korzystają z naszych rozwiązań

Masz pytanie? Potrzebujesz wstępnej wyceny?

Nie bój się pytać. Jestem po to, aby Ci pomóc i doradzić najlepsze rozwiązanie.
newsletter

Bądźmy w kontakcie!

Masz pytanie lub chcesz porozmawiać o projekcie?
Pixlab Sp. z o.o.
ul. Kosynierów 120/A16, 84-230 Rumia

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.