Zadzwoń do nas
+48 530 088 176

Tworzenie portali internetowych oraz portali informacyjnych

Produkt jest skierowany do ludzi, którzy chcą prowadzić portal niosący realne wartości informacyjne lub edukacyjne. Będzie on idealny dla firm lub osób, które chciały by z jednej strony dzielić się swoja wiedzą i doświadczeniem, jak i prowadzić komentarz do otaczającej nas rzeczywistości w postaci bloga. Rekomendujemy skorzystanie z modułów reklamowych i raportowych, tak aby w dowolnym momencie można było uruchomić monetyzację portalu.
Zjedź niżej
Portale informacyjne - Pixlab.pl
Portale informacyjne - Pixlab.pl

Czy portal informacyjny to dla Ciebie dobry wybór?

 • Ten typ strony jest dla ludzi, którzy wierzą, że można połączyć cele informacyjne oraz cele zarobkowe.
 • Skupiamy się na ludziach, którzy wiedzą że zgromadzenie społeczności to nie sprint, ale maraton - w ramach którego występuje wiele działań prowadzących do celu.
 • Obiecuję że to co przygotujemy, pozwoli Ci publikować merytoryczną wiedzę oraz informacje - będąc jednocześnie platformą pozwalającą pozyskiwać kapitał w zamian za reklamy oraz artykuły sponsorowane.
Czy portal informacyjny to dla Ciebie dobry wybór? - Pixlab.pl
Co otrzymujesz w standardzie - Pixlab.pl

Co otrzymujesz w standardzie?

 • Makieta funkcjonalna
  Po przejrzeniu branżowych rozwiązań oraz stron konkurencji, przygotujemy makiety funkcjonalne, które zobrazują układ treści. Na tej podstawie podjęte zostaną ustalenia, które miejsca będą przeznaczone na elementy reklamowe. W tym etapie zaplanowana zostanie również ścieżka użytkownika, tak aby maksymalnie utrzymać jego zainteresowanie w serwisie.
 • Projekt graficzny desktop + mobile
  Następnym etapem prac jest dedykowany projekt graficzny. Dedykowany projekt oznacza, że portal nie będzie jednym z wielu powtarzalnych szablonów. W ramach projektu przedstawione zostaną wszystkie wymagane widoki - od strony głównej, listy wpisów, widoku artykułu, a na koncie użytkownika kończąc. Projekt do akceptacji otrzymasz w 2 wersjach - mobilnej oraz desktopowej.
 • Zakodowanie projektu RWD
  Zaakceptowany przez Ciebie projekt graficzny trafi do kodera, który zadba o jego poprawne wyświetlanie na każdym ekranie - zarówno monitora jak i smartfona. Dodane zostaną również nienachalne animacje, tak aby całość strony prezentowała się lekko i dynamicznie.
 • Instalacja panelu CMS + licencja
  Równolegle do prac koderskich prowadzona będzie budowa panelu administracyjnego CMS umożliwiającego zarządzanie treściami oraz materiałami multimedialnymi - zdjęciami, filmami, grafikami. Panel przygotujemy tak, aby zarządzanie odbywało się bez zaawansowanej wiedzy technicznej.
 • Dedykowane moduły w CMS
  Ponieważ portal będzie posiadał dedykowany projekt oraz uzgodnione dedykowane funkcjonalności, przygotujemy w panelu narzędzia umożliwiające pełne zarządzanie systemem. Będziesz mógł zarządzać wpisami i materiałami graficznymi. Edytować treści, drzewo kategorii czy stopkę. Dedykowane moduły w panelu CMS powstaną we współpracy z Tobą, tak aby na bieżąco dostosowywać je do potrzeb związanych z Twoim sposobem pracy.
 • Systemy cache'ujące
  Wprowadzimy w pełni przejrzyste dla użytkowników systemy cache'ujące - tak aby strona mogła działać pod dużym natężeniem ruchu bez uszczerbku na szybkości wczytywania oraz bez nadmiernego obciążania serwera.
 • Oprogramowanie serwisu
  Do zakodowanego projektu graficznego zostanie podpięty przygotowany panel administracyjny. To na tym etapie następuje powiazanie pól tekstowych oraz multimediów w panelu z widocznym frontem strony. Całość będzie oprogramowana z uwzględnieniem ustalonych wariantów reklamowych oraz systemem raportowania.
 • Utworzenie wersji testowej
  Przedostatnim etapem prac jest uruchomienie wersji testowej strony. Zostanie ona udostępniona jedynie Tobie. To na tym etapie należy wprowadzić docelowe treści. Jest to również ostatni dzwonek na poprawki przed publikacja strony.
 • Uruchomienie wersji produkcyjnej
  Finalizacja projektu polega na przeniesieniu strony na docelowy serwer oraz skonfigurowaniu domeny, tak aby nowa strona wyświetlała się pod docelowym adresem www. Dodatkowo na tym etapie sprawdzamy czy zrealizowane zostały wszystkie elementy z naszej checklisty.

Jakie masz dodatkowe możliwości?

 • Projekt logo oraz branding
  Duża część naszych Klientów nie wie, że logo lub branding można zarówno przygotować od podstaw jak i odświeżyć. Jeżeli więc masz wieloletnią firmę i wiesz że logotyp lub branding trąci myszką, ale jesteś przywiązany emocjonalnie do obecnego wizerunku, proponujemy jego odświeżenie. Wykorzystamy obecne materiały jako główną inspirację, ale dodamy współczesne wykonanie oraz nowoczesne akcenty - nawet CocaCola zmieniała się przez lata. Jeżeli nie masz jeszcze barw firmowych, przygotujemy pakiet identyfikacji wizualnej, tak aby logo było jednoznacznie kojarzone z Twoją firmą.
 • Wersja ciemna / jasna (dark / light mode)
  Osoby wrażliwe na intensywne światło ekranów coraz częściej domagają się, aby strony internetowe w standardzie uruchamiały się zgodnie z ich ustawieniami systemowymi w wersji jasnej lub ciemnej. Przygotowaliśmy więc funkcjonalność, która sprawdzi aktualne ustawienia przeglądarki i dobierze odpowiednią wersję strony. Strona zapamięta również ustawienia, które zostały dokonane ręcznie przez użytkownika - może on w dowolnym momencie postanowić korzystać z odmiennej wersji strony.
 • Zapis na newsletter
  Wiele firm prowadzi marketing poprzez komunikację mailową do grupy odbiorców, która już odwiedziła stronę internetową. Zbieranie adresów mailowych, które mają wysoki poziom zaangażowania i chcą być w kontakcie z Twoja marką, to jedna z podstawowych form komunikacji z klientami. Dlatego proponujemy moduł, który będzie gromadził Twoje kontakty oraz w łatwy sposób umożliwi ich wyeksportowanie do programów prowadzących wysyłkę newsletterów i mailingów.
 • WCAG 2.0 / 2.1 - Strona dostosowana
  Możesz zyskać grono stałych odbiorców, poprzez dostosowanie strony dla osób z niepełnosprawnościami. W takim przypadku zarówno projekt strony jak i oferowane funkcje wyświetlania treści zostaną przygotowane tak, aby spełnić wytyczne jakie są nakładane na urzędy i instytucje publiczne. W związku z tym będziesz mieć pewność, że żadna odwiedzająca portal osoba nie poczuje się pominięta lub wykluczona.
 • Wersje językowe
  Jeżeli planujesz ekspansję na inne rynki lub wiesz, że spora część Twoich odbiorców może wymagać komunikacji w językach obcych, przygotujemy stronę pod wielojęzykowość. Każdy element strony będzie dostępny do przetłumaczenia i publikacji w dowolnej wersji językowej. Jeżeli nie masz pewności co do swoich umiejętności językowych, możemy zlecić przetłumaczenie strony do biura tłumaczeń. Koszt tłumaczeń oraz ich wprowadzanie do panelu zostanie wyceniony na podstawie treści w języku polskim.
 • Dedykowany moduł zarządzania reklamami
  Chcą maksymalizować przychody z reklam, kampanie należy planować z wyprzedzeniem. Dodatkowo aby zmaksymalizować wydajność Twojej pracy proponujemy utworzyć system raportowania, tak aby ułatwiał on przeglądanie wyników wyświetleń i klikalności oraz umożliwia prowadzenie rozliczeń z reklamodawcami.
 • Aplikacja mobilna (PWA)
  Gdy chcesz czegoś więcej niż mobilna wersja strony, proponujemy aplikację PWA. Zapewnia ona dostępność części strony bez dostępu do internetu. Dodatkowo aplikacja PWA umożliwia zainstalowanie strony na smartfonie - tak jak każdej innej aplikacji mobilnej. Jeżeli więc chcesz dać swoim klientom coś więcej niż zwykłą stronę mobile, ale nie chcesz wydawać kilkudziesięciu tysięcy złotych na pełną aplikację mobilną (potrzebujesz osobną aplikację dla AppStore oraz Google Play) to PWA jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.
Jakie masz dodatkowe możliwości - Pixlab.pl
Jak wygląda checklista uruchomienia projektu - Pixlab.pl

Jak wygląda checklista uruchomienia projektu?

 • Sprawdzamy podstawowe elementy pod SEO (Title oraz Description).
 • Sprawdzamy czy strona posiada czytelny Favicon, który wyróżni się pośród wielu otwartych zakładek.
 • Sprawdzamy PageSpeed strony, aby upewnić się że strona będzie błyskawicznie dostępna dla użytkowników.
 • Sprawdzamy czy zainstalowany został certyfikat SLL (czy strona jest zabezpieczona i dostępna poprzez HTTPS).
 • Uruchamiamy cykliczne generowanie sitemapy strony, która znacząco ułatwia i przyspiesza indeksowanie strony przez wyszukiwarkę Google.
 • Podpinamy stronę do naszego konta Google Searach Console, aby na bieżąco śledzić postęp prawidłowego indeksowania strony przez wyszukiwarkę.
 • Do strony dodajemy kody śledzące Google Analytics, aby w pierwszych dniach weryfikować poprawność ruchu na stronie.
 • Uruchamiamy na stronie aplikację HotJar, aby w pierwszych dniach obserwować czy użytkownicy nie napotykają na problemy techniczne.
 • Dodatkowo zabezpieczamy PhpMyAdmin oraz tworzymy dodatkowe zabezpieczenia przed nieautoryzowanym dostępem do panelu CMS.
 • Sprawdzamy poprawność działania formularzy - czy są poprawnie wysyłane oraz czy trafiają na docelowy adres mailowy.
 • Przeprowadzamy sprawdzenie treści - jeżeli jakiś element strony nie został uzupełniony, damy Ci znać aby jak najszybciej uzupełnić braki.

Jaki jest czas oraz koszt realizacji?

Średni czas realizacji portalu informacyjnego wynosi około 5 miesięcy.
Najkrótszy czas realizacji wyniósł 3 miesiące.

Średni koszt realizacji portalu informacyjnego wynosi około 45 000 zł netto.
Najniższy koszt realizacji wyniósł 25 000 zł netto.

Pamiętaj, że powyższe wartości są przykładowe i w Twoim projekcie mogą się różnić. Zawsze możesz samodzielnie oszacować koszt realizacji projektu (z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb i funkcjonalności) poprzez konfigurator lub umówić się na 15 minutową rozmowę z naszym konsultantem, który przygotuje precyzyjna ofertę.

Jaki jest czas oraz koszt realizacji - Pixlab.pl

Zrealizowane strony dla naszych Klientów

Zobacz w jaki sposób pomogliśmy innym zaistnieć w internecie. Niezależnie od wielkości i przeznaczenia strony, przeprowadzimy Cię przez najbardziej złożone projekty. Przejrzyj realizacje w kategorii Strony internetowe i użyj przycisku Zapytaj o projekt który najbardziej przypadła Ci do gustu.

Zobacz wszystkie realizacje Zobacz wszystkie realizacje

Firmy, które korzystają z naszych rozwiązań

Umów konsultację w sprawie strony internetowej

Wypełnij krótki formularz lub skontaktuj się z nami w celu przeprowadzenia bezpłatnej konsultacji.

Bądźmy w kontakcie!

Masz pytanie lub chcesz porozmawiać o projekcie?
Pixlab Sp. z o.o.
ul. Kosynierów 120/A16, 84-230 Rumia

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.