Zadzwoń do nas
+48 530 088 176

Know-how

Świadczymy usługi programistyczne oraz dzielimy się naszym doświadczeniem. Nasze doświadczenia i rekomendacje opisujemy na blogu, który jest podzielony na działy: ogólny oraz specjalistyczny.
Wszystkie
Specjalistyczne
Ogólne
23.09.2022
Kudos - Co to jest i za co przyznawać Kudosy w IT?

Właśnie dostałeś Kudos? To dobrze, czy źle? Pochodzenia słowa Kudos wywodzi się z języka greckiego, określa pochwałę określonego osiągnięcia. W XIX wieku Kudos stał się popularnym slangiem używanym na brytyjskich uniwersytetach.

14.09.2022
Wymagania niefunkcjonalne aplikacji internetowej - Czym są?

Wymagania niefunkcjonalne związane są z cechami aplikacji w zakresie jakości oprogramowania tj. szybkość reakcji aplikacji, wydajność czy ilość generowanych błędów. Jeżeli aplikacja internetowa działa poprawnie oznacza to, że wszelkie wymagania niefunkcjonalne zostały poprawnie wdrożone.

09.09.2022
Co to jest atak DDoS i jak chronić przed nim firmę?

Atak DDoS polega na zablokowaniu dostępu do usługi poprzez jednocześnie odpytywanie się o nią z wielu urządzeń jednocześnie - tworząc sztuczny ruch.

25.08.2022
Refaktoryzacja kodu - Co to jest? Co warto wiedzieć na ten temat?

Strony internetowe oraz aplikacje mobilne powstają z napisanego kodu w konkretnym języku programowania. Kod regularnie rozbudowywanych i rozwijanych witryn należy czasem przejrzeć i zaktualizować, a proces ten nazywa się refaktoryzacją. Programiści dokonują refaktoringu, aby podnieść jakość kodu. Kiedy należy dokonać refaktoringu? Jakie korzyści niesie regularna refaktoryzacja kodu? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w niniejszym artykule.

22.08.2022
Technologie Aplikacji Webowych - jak wybrać odpowiednią do stworzenia swojej aplikacji?

Decydując się na współpracę z nową firmą warto poświęcić swój czas na rekonesans dotyczący możliwości. Szczególnie istotne jest to w sytuacji, gdy budżet projektu jest wysoki, a skala duża. Najważniejszymi aspektami poniższego wpisu będą dla Nas technologie webowe, które mamy do wyboru, odpowiedź na pytanie ”co to jest framework?” oraz „na jakie technologie frontendowe warto zwrócić uwagę?”.

18.08.2022
Outsourcing Informatyczny - jak zacząć?

Większość firm natrafia na pomysł zewnętrznych usług informatycznych, gdy wewnętrzny dział IT dochodzi do granic możliwości czy też wiedzy, wpada na pomysł skorzystania z zewnętrznych usług informatycznych. Dlaczego tak późno sięga się po zewnętrzne usługi informatyczne lub zewnętrzne rozwiązania informatyczne? Często z braku znajomości firm o takim profilu i bezpodstawną obawą przed jakością świadczonych usług.

03.08.2022
Zarabianie na aplikacjach mobilnych - jak zarabiać na aplikacjach?

Użytkownicy telefonów komórkowych spędzają w aplikacjach mobilnych średnio kilka godzin dziennie. Firmy walczą o uwagę i czas miłośników aplikacji, tworząc i promując kolejne programy na telefon. Celem jest oczywiście wzrost przychodów przedsiębiorstw. Czy zarabianie na aplikacjach mobilnych jest możliwe? Jak zarabiać na aplikacjach mobilnych? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

29.07.2022
Ile kosztuje stworzenie aplikacji mobilnej? Cena aplikacji mobilnej.

Aplikacje mobilne to programy, z których użytkownicy telefonów komórkowych bardzo chętnie korzystają. Właśnie dlatego firmy z różnych branż decydują się na stworzenie swojej aplikacji, dopasowanej do prowadzonego biznesu oraz celów strategicznych. I tutaj pojawia się pytanie, z jakim budżetem wiąże się taka inwestycja? W poniższym artykule wyjaśnię, co wpływa na finalny koszt aplikacji mobilnej.

20.07.2022
Co to jest serwer? Do czego służą serwery internetowe?

Planując założenie swojej strony internetowej, niezależnie czy to będzie strona wizytówkowa firmy, blog czy sklep online, na pewnym etapie będzie potrzebna domena oraz serwer. Domena to inaczej adres strony internetowej, który wykupuje się na specjalnych platformach. A co to jest serwer? To urządzenie o wysokich parametrach wydajnościowych, skonfigurowane i odpowiednio zabezpieczone, a także stale podłączone do prądu i Internetu. Dzięki serwerom użytkownicy Internetu mogą przeglądać witryny, robić zakupy czy korzystać z poczty przez całą dobę.

04.07.2022
User Experience (UX) co to jest? Dlaczego wrażenia użytkowników są ważne?

User Experience (UX) to szeroki obszar IT odpowiadający za zaprojektowanie strony internetowej, aplikacji mobilnej, a nawet oprogramowania sprzętu elektronicznego, aby produkt był przyjazny i intuicyjny dla użytkownika.

27.05.2022
Marketplace czy własny ecommerce - co wybrać na początek?

Gdzie łatwiej i korzystniej jest rozpocząć sprzedaż? Z jakimi problemami trzeba się zmierzyć wkraczając na rynek ecommerce? W poniższym artykule pomożemy Ci poznać odpowiedzi na powyższe pytania oraz wybrać odpowiednie rozwiązanie dla Twojego biznesu.

25.05.2022
Czy warto zakładać własny e-commerce? Wady i zalety

Konsumenci coraz chętniej wybierają zakupy online, przez co branża e-commerce naturalnie zyskuje na popularności. Przedsiębiorcy prowadzący sklepy online oferują bardzo szeroki asortyment, a dodatkowo wygoda oraz coraz bezpieczniejsze transakcje internetowe są jednymi z powodów rozwoju sprzedaży przez Internet. Z drugiej strony łatwość wejścia do biznesu online wiąże się z dużą konkurencją wśród sprzedawców. Posiadanie sklepu internetowego może wydawać się idealnym pomysłem na biznes, ale czy tak naprawdę warto zakładać własny e-commerce?

19.05.2022
Czy warto korzystać z marketplace? Wady i zalety

Rosnące zainteresowanie zakupami online determinuje pojawianie się nowych rozwiązań technologicznych. Jednym z nich są strony internetowe typu marketplace, których zadaniem jest połączenie potrzeb konsumenta z ofertą sprzedawcy oraz techniczne umożliwienie zawarcia transakcji. Czy warto sprzedawać na marketplace?

12.05.2022
Co to ERP i dlaczego potrzebujesz go w swoim biznesie?

Zastanawiasz się, co to jest ERP? Jakie są charakterystyczne funkcje systemu ERP? A może masz już podstawową wiedzę, ale próbujesz się dowiedzieć, jaki system ERP wybrać dla swojej firmy? W poniższym artykule pomożemy Ci poznać odpowiedzi na powyższe pytania oraz wybrać odpowiednie rozwiązanie dla Twojego biznesu.

05.05.2022
Czym jest hosting i jakie są jego rodzaje - podstawa Twojej strony internetowej

Korzystanie ze stron internetowych stało się codziennością praktycznie w każdym aspekcie życia - komunikowanie się, kupowanie, pracowanie czy prowadzenie firmy odbywa się coraz częściej właśnie przez Internet. Dlatego warto wiedzieć jak działa strona internetowa oraz z jakich elementów się składa, aby stworzyć niezawodnie działające i bezpieczne miejsce w sieci.

Skorzystaj z naszej wiedzy

Opowiemy Ci, jak powyższa wiedza działa w firmach podobnych do Twojej

Bądźmy w kontakcie!

Masz pytanie lub chcesz porozmawiać o projekcie?
Pixlab Sp. z o.o.
ul. Kosynierów 120/A16, 84-230 Rumia

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.