Zadzwoń do nas
+48 530 088 176

Zasady projektowania stron internetowych WCAG

Nasze usługi Wróć do Know-How

Projektowanie stron dla urzędów oraz instytucji państwowych jest regulowane przez prawo i wymaga spełnienia szeregu wymagań, które mają na celu zapewnienie przejrzystości, użyteczności oraz dostępności dla wszystkich użytkowników, w tym osób z niepełnosprawnościami. Oto kilka zasad, które są ważne przy projektowaniu stron dla urzędów i instytucji państwowych:

  1. Dostępność: Strona powinna być dostępna dla wszystkich użytkowników, w tym osób z niepełnosprawnościami. Wymagane jest spełnienie standardów dostępności WCAG 2.0.
  2. Transparentność: Strona powinna przedstawiać zrozumiałe i przejrzyste informacje dotyczące działalności instytucji oraz udostępniać dostęp do dokumentów i danych.
  3. Użyteczność: Strona powinna być łatwa w nawigacji i umożliwiać użytkownikom szybkie znalezienie potrzebnych informacji.
  4. Responsywność: Strona powinna dostosowywać swoje wyświetlanie do różnych rozdzielczości ekranów, w tym urządzeń mobilnych.

Masz pytanie? Potrzebujesz wstępnej wyceny?

Nie bój się pytać. Jestem po to, aby Ci pomóc i doradzić najlepsze rozwiązanie.
newsletter

Bądźmy w kontakcie!

Masz pytanie lub chcesz porozmawiać o projekcie?
Pixlab Sp. z o.o.
ul. Kosynierów 120/A16, 84-230 Rumia

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.