Zadzwoń do nas
+48 530 088 176

Pomysły na dochód pasywny w Internecie

Nasze usługi Wróć do Know-How

Osiągnięcie dochodu pasywnego z różnych źródeł jest celem wielu osób. Świadomi niepewności emerytury chcą się przygotować na czas, kiedy nie będą już chcieli aktywnie pracować. Posiadanie przynajmniej jednego pasywnego źródła dochodu daje psychiczny spokój o przyszłość. Co to jest i jak zacząć generować pasywny dochód? Postaramy się przedstawić poniżej kilka ciekawych pomysłów na zarobki pasywne.

Czym jest dochód pasywny?

Zacznijmy jednak od definicji pasywnego dochodu. Dochód pasywny to źródło pozyskiwania dodatkowych pieniędzy bez konieczności ciągłego angażowania własnej pracy. Aby wygenerować dochód pasywny, konieczna jest przynajmniej jednorazowa praca lub inwestycja finansowa.

Dobrym przykładem obrazującym, na czym polega pasywne zarabianie pieniędzy, jest wynajem nieruchomości. Raz dokonana inwestycja na zakup nieruchomości i jej dostosowania do potrzeb wynajmu generuje comiesięczny dochód pasywny dla właściciela w postaci czynszu.

Dochód pasywny jest odwrotnością klasycznego dochodu aktywnego, który generuje dochód za określoną pracę. Na przykład dochodem aktywnym jest praca etatowa lub wykonywanie usług, za które płacą klienci.

Czym jest dochód pasywny? - Pixlab.pl
Dochód pasywny - pomysły - Pixlab.pl

Dochód pasywny - pomysły

Odpowiedzieliśmy już na pytanie, czym jest dochód pasywny. Choć pasywne zarabianie pieniędzy brzmi bardzo interesująco, to jednak wymaga wykonania określonych działań. Istnieją różne pomysły na dochód pasywny w Internecie. Zazwyczaj im więcej czasu i pracy poświęci się na budowanie takiego źródła dochodu, tym lepsze zyski może generować po zaprzestaniu wszelkich działań.

Oszczędności

Jeśli zastanawiasz się, od czego zacząć dochód pasywny, polecamy posiadanie poduszki finansowej. Oszczędności są pierwszym, najważniejszym krokiem w budowaniu bezpieczeństwa finansowego, a przecież z tego samego powodu obmyślamy sposoby na dochód pasywny. Przed rozpoczęciem inwestycji w zarabianie pasywne powinieneś mieć oszczędności, które pozwolą spokojnie żyć przez minimum sześć miesięcy w razie niespodziewanej sytuacji tj. utrata pracy czy brak zleceń w działalności gospodarczej.

Lokata

Za pomocą lokaty możesz generować dochód pasywny praktycznie bez żadnego wkładu czasu i pracy. Konieczne jest założenie konta oszczędnościowego, a następnie ulokowanie pieniędzy na lokacie. To najmniej ryzykowny sposób na zarabianie pasywne. Jednocześnie lokując niewielkie kwoty, również zysk z lokaty będzie niewielki. Zdecydowanie nie dojdziesz w ten sposób do dużych pieniędzy gwarantujących wolność finansową.

Sprzedaż kursów online

Kursy online są bardzo dobrym przykładem dochodu pasywnego i mogą dawać satysfakcjonujące zarobki pasywne przez długi czas.

Kurs online to sposób na zarabianie pieniędzy, który wymaga wiedzy i doświadczenia w jakiejś dziedzinie. Stworzenie kursów online wymaga pracy, wiedzy, ale również dużego nakładu czasu. To biznes pasywny, w którym raz poczyniona inwestycja sprawia, że produkty online mogą być wielokrotnie kupowane, co umożliwia zarabianie pasywne. Oprócz tworzenia i sprzedawania kursów online, zarobki pasywne można osiągnąć, sprzedając także inne rodzaje produktów cyfrowych, tj. popularne ostatnio e-booki, czyli poradniki w formie tekstowej. Przepisem na sukces, którym jest osiągnięcie dochodu pasywnego, są dobrej jakości oraz merytoryczne filmy połączone z marketingiem internetowym.

Istnieją sprawdzone sposoby skonfigurowania sprzedaży produktów cyfrowych, dzięki którym automatycznie po dokonaniu płatności klient dostanie dostęp do kursu, fakturę oraz wiadomość z dalszymi instrukcjami.

Zarabianie na reklamach

Kolejne sposoby na dochód pasywny polegają na wyświetlaniu reklam innych firm na powierzchni, którą posiadasz. Choć sposób ten sprawdzi się także w realnym życiu, gdzie reklamy mogą być umieszczone na budynku lub ogrodzeniu, to również posiadając stronę internetową, możliwe jest zarabianie pieniędzy na reklamach.

Podstawą jest założenie strony internetowej, która może być blogiem lub twoją stroną jako marki osobistej. Stworzenie bloga może być źródłem dochodu pasywnego, natomiast wymaga pracy w długim przedziale czasowym. Aby stworzyć poczytnego bloga, musi być na nim minimum kilkadziesiąt artykułów z wysokiej jakości treściami i zdjęciami. W pewnym momencie będzie można zarabiać dodatkowe pieniądze na przykład na wyświetlanych reklamach. Dobrze stworzone treści pod SEO oraz pozycjonowanie w wyszukiwarce sprawi, że treści będą odwiedzane przez długi czas. A to idealne miejsce dla firm, chcących umieścić reklamę na twojej stronie.

Zarabianie na mediach społecznościowych

Zarabianie w ramach programów partnerskich nie jest zarezerwowane tylko dla osób posiadających stronę internetową. Marketing afiliacyjny lub programy partnerskie to pomysły na dochód pasywny, które można zrealizować, prowadząc ciekawe konto w mediach społecznościowych.

Istnieje kilka najpopularniejszych social mediów, czyli Instagram, Tik Tok, YouTube oraz Facebook. Właśnie w tych miejscach najłatwiej zdobyć duże zasięgi i stać się osobą rozpoznawalną. Oprócz tworzenia ciekawych treści, ładnych zdjęć czy śmiesznych filmików należy też znać się na technicznych kwestiach montowania filmów, a nawet orientować się w najnowszych trendach i działaniu algorytmu.

Poświęcając czas na prowadzenie profilu w social mediach i pozyskiwanie nowych obserwatorów jest jednym z dochodowych sposobów na pasywny dochód. Uzyskanie pasywnego dochodu jest możliwe przez marketing afiliacyjny polegający na dodawaniu linków do produktów na swoich kanałach. Zarobisz prowizję w momencie, gdy użytkownicy klikną link lub dokonają zakupów. Osoby znane z mediów społecznościowych zarabiają również duże pieniądze na współpracach z markami. Choć ta forma zarobku to już nie jest biznes pasywny, a raczej dodatkowe źródło dochodu.

Inwestycje

Kolejnym pomysłem na dochód pasywny jest inwestowanie np. w kryptowaluty, akcje lub fundusze inwestycyjne. Inwestycje wymagają zdobycia odpowiedniej wiedzy na temat sposobów inwestowania, ale również technicznych aspektów w zakresie zawierania bezpiecznych transakcji, optymalnego wypłacania zarobionych środków czy nawet rodzajów instrumentów, w które można zainwestować w Internecie.

Inwestycje można traktować jako rodzaj dochodu aktywnego lub dochód pasywny. Wszystko zależy od przyjętej strategii. Natomiast regularna, codzienna analiza połączona z transakcjami kupna i sprzedaży traktowana jako inwestycje krótkoterminowe są już sposobem na klasyczne zarabianie online. Inwestowanie długoterminowe może być traktowane jak źródło dochodu pasywnego.

Dochód pasywny - od czego zacząć?

Jak wykazaliśmy powyżej, istnieje wiele dróg do uzyskania dochodu pasywnego. Warto przetestować różne pasywne źródła dochodu i zajmować się obszarem, który sprawia nam najwięcej przyjemności. Budowanie pasywnego dochodu najefektywniej jest zacząć od pracy nad rozpoznawalnością w mediach społecznościowych. Mając już zgromadzoną publiczność, możesz pomyśleć o sprzedaży produktów fizycznych lub cyfrowych.

Choć w teorii dochód pasywny to sposób, który przynosi nam dochody bez aktywnej pracy, o tyle świadome osoby rozwijają różne pasywne źródła dochodu, by czerpać przychody z kilku działalności. Oczywiście pojedynczo każde z tych pomysłów może stanowić źródło pasywnego dochodu. Takie działanie umożliwi szybsze osiągnięcie wolności finansowej bez ciągłego angażowania własnej pracy.

Dochód pasywny - od czego zacząć? - Pixlab.pl

Masz pytanie? Potrzebujesz wstępnej wyceny?

Nie bój się pytać. Jestem po to, aby Ci pomóc i doradzić najlepsze rozwiązanie.
newsletter

Bądźmy w kontakcie!

Masz pytanie lub chcesz porozmawiać o projekcie?
Pixlab Sp. z o.o.
ul. Kosynierów 120/A16, 84-230 Rumia

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.