Zadzwoń do nas
+48 530 088 176

Biznes w Internecie - najbardziej dochodowe pomysły

Nasze usługi Wróć do Know-How

Prowadzenie biznesu online jest atrakcyjną formą zarabiania dla każdego, kto chce pozyskiwać więcej klientów oraz móc pracować z dowolnego miejsca na świecie. Marketing internetowy, czyli promocja w mediach społecznościowych umożliwia szukanie nowych klientów bez ograniczeń dotyczących lokalizacji. Własny biznes w Internecie może dotyczyć zarówno sprzedaży produktów, jak i oferowania usług. W artykule podpowiemy najlepsze pomysły na biznes w Internecie.

Dlaczego warto założyć biznes online?

Zanim przejdziemy do głównego tematu artykułu, czyli opisania pomysłów na biznes online, spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, dlaczego warto prowadzić biznes w internecie. Bo to, że warto jest oczywiste!

Przede wszystkim będąc specjalistą w konkretnej dziedzinie, można pozyskiwać nowych klientów, bez ograniczeń dotyczących lokalizacji. Internet umożliwia docieranie do potencjalnych klientów zarówno w obrębie kraju, jak i na całym świecie. Skutecznie realizowane pomysły na biznes w internecie pozwala na niemal nieograniczone zwiększenie przychodu z firmy.

Możliwość pracy z dowolnego miejsca na świecie to kolejny powód, dlaczego warto prowadzić własny biznes online. Podróże są ważną częścią życia wielu ludzi. Własny biznes internetowy umożliwia poznawanie nowych miejsc i kultur bez ograniczania się do określonej ilości dni urlopu. Założenie własnej działalności gospodarczej jest zazwyczaj konieczne, jeżeli chce się prowadzić biznes w internecie.

Dlaczego warto założyć biznes online - Pixlab.pl
Pomysły na biznes internetowy - Pixlab.pl

Pomysły na biznes internetowy

Sprzedaż produktów

Sprzedaż internetowa jest bardzo popularnym sposobem na biznes online. Rynek e-commerce to prężnie rozwijająca się branża. Prowadzenie sklepu internetowego ma bardzo niski próg wejścia i daje możliwość realnych, dużych zarobków. Z drugiej strony prowadzenie własnego sklepu internetowego wiąże się z ogromną konkurencją. Aby poradzić sobie na tym konkurencyjnym, ale dającym wiele możliwości rynku sprzedaży produktów przez Internet konieczne jest wyróżnienie się w danej dziedzinie oraz działania marketingowe prowadzące do dotarcia do grupy docelowej.

Sprzedaż produktów przez Internet możesz rozpocząć od zarejestrowania się na platformy sprzedażowe typu marketplace. Najpopularniejszą platformą w Polsce to Allegro, choć coraz większą rozpoznawalność jako marketplace zyskuje Empik, Modivo oraz Zalando. Sprzedaż internetowa na światową skalę może być prowadzona przez Ebay lub Amazon. Platformy sprzedażowe przyciągają klientów, którzy już znają stronę i ufają w bezpieczeństwo zakupów. To również dobra droga na zwiększenie zainteresowania oferowanymi produktami swojego sklepu internetowego.

Drugą opcją jest założenie własnego sklepu internetowego. Własny sklep internetowy, zwłaszcza bez doświadczenia w branży najlepiej założyć przy pomocy gotowych rozwiązań do tworzenia sklepów internetowych tj. Shoper lub Shoplo. W łatwy sposób skonfigurujesz swój sklep internetowy do własnych potrzeb, a następnie w intuicyjnym panelu dodasz zdjęcia oraz opisy produktów. Gotowe rozwiązania posiadają także ułatwienie w postaci pomocy technicznej oraz informowania o zmianach prawnych czy nowościach rynkowych.

Specjalista mediów społecznościowych

Wyspecjalizowanie się w promowaniu innych firm w mediach społecznościowych to świetny pomysł na biznes internetowy. Obecnie wszyscy zdajemy sobie sprawę jaką potęgę przekazu informacji, promocji produktów i możliwości sprzedaży ma marketing internetowy, a media społecznościowe są jego ogromną częścią.

Osoby pracujące w firmie często nie mają wystarczającej wiedzy, pomysłów, a nawet czasu na prowadzenie działań w mediach społecznościowych. Dodatkowo media społecznościowe dynamicznie się zmieniają. Prowadząc biznes internetowy związany z prowadzeniem kont firmowych w social mediach, będziesz na bieżąco z nowościami. Popularność takiej rodzaju usługi stale rośnie.

Marketing online wymaga regularnych działań związanych z budowaniem marki i docieraniem do grupy docelowej. W pierwszym kroku należy zyskać nowe umiejętności z tworzenia grafik, nagrywania i edycji filmów czy tworzenia treści. Na podstawie harmonogramu publikacji w mediach społecznościowych stworzonego we współpracy z obsługiwaną firmą będziesz wykonywać regularną pracę na Instagramie, Tik Toku oraz Youtube.

Wirtualna asystentka

Kolejnym pomysłem na biznes internetowy jest wirtualna asystentka lub wirtualny asystent. Obecnie dużo częściej taki biznes online prowadzą jednak kobiety, dlatego głównie mówi się o wirtualnych asystentkach.

Wirtualna asystentka świadczy swoje usługi zdalnie na podstawie umowy B2B, co oznacza, że stanowisko wymaga posiadania własnej działalności gospodarczej. Dzięki temu może to być bardzo dochodowy biznes online. Dlaczego? Przede wszystkim możliwa jest praca z wieloma firmami, również zagranicznymi. Z drugiej strony to biznes online, który wymaga szukania nowych klientów, zwłaszcza na początku kariery.

To dość nowy pomysł na biznes, a zadania dotyczą zazwyczaj tematów administracyjnych lub księgowych, czasem obsługi klientów lub prowadzenia profili w mediach społecznościowych. Wszystko zależy od kompetencji asystentki oraz wymagań firmy szukającej wirtualnej asystentki.

Tworzenie stron internetowych

Tworzenie stron internetowych to pomysł na dochodowy biznes online wymagający wiedzy i umiejętności z zakresu programowania oraz szeroko pojętej informatyki. Chcąc wykonywać profesjonalne strony internetowe w oparciu o Wordpress, musisz nauczyć się kodowania. Na początek wystarczy HTML, CSS oraz Java Script. Wyróżnisz się na tle konkurencji, oferując kompleksowe usługi tworzenia stron www, czyli włączając usługi projektowania stron internetowych.

Drugim pomysł na biznes online polegający na tworzeniu stron to wykonywanie stron z gotowych motywów Wordpress. W tym sposobie nie musisz umieć programować, natomiast konieczna jest umiejętność połączenia wykupionej domeny z hostingiem oraz skonfigurowania elementów stron internetowych.

Sprzedaż produktów cyfrowych

Kolejny świetny pomysł na biznes w Internecie to sprzedaż szkoleń i kursów online. Szkolenia online są chętnie wybieraną formą dokształcania i poszerzania wiedzy. To jednak pomysł na biznes wymagający specjalistycznej wiedzy z konkretnej dziedziny.

O ile stworzenie kursu online nie powinno stanowić większego problemu, o tyle jego sprzedaż z satysfakcjonującym zyskiem może okazać się wyzwaniem. Konieczne są działania marketingowe mające na celu promocję własnych produktów cyfrowych. Ważne jest wybranie specjalizacji, a następnie zajęcie się budowaniem marki osobistej. Nawet najlepiej przygotowany i merytoryczny kurs nie sprzeda się, jeżeli nikt nie będzie znał autora. Z drugiej strony nawet najbardziej znany influencer nie sprzeda kiepskiego szkolenia online, ponieważ każdy uczestnik może wystawić opinie o produkcie lub żądać zwrotu środków za kurs, który nie spełnił oczekiwań.

Prowadzenie bloga

Założenie swojego bloga to świetny pomysł na tworzenie własnej marki osobistej, a przez to stawanie się ekspertem w danej dziedzinie. Wpisy mogą pojawiać się na specjalnie do tego stworzonej witrynie blogowej, ale równie dobrym pomysłem jest prowadzenie firmowego bloga. Niezależnie od rodzaju bloga, najważniejsza jest regularność publikowanych treści. Artykuły przygotowane pod kątem SEO powinny pojawiać się minimum raz w tygodniu. SEO to inaczej content marketing wpływający na pozycjonowanie strony internetowej w wyszukiwarce Google.

Zarabianie pieniędzy na blogu możliwe jest najwcześniej po kilku miesiącach, a czasem nawet roku, zakładając regularną pracę nad stroną. Na blogu możesz zarabiać na promowaniu produktów innych firm, pisaniu artykułów sponsorowanych lub z reklam wyświetlanych na twojej witrynie. Dodatkową opcją zarobkową jest marketing afiliacyjny. Polega on na tym, ze w swoich artykułach umieszczasz linki zgodnie z umową z dana firmą lub sklepem internetowym. Wynagrodzenie otrzymujesz za każde kliknięcie lub zakup produktów z przekierowania z twojego bloga.

Masz pytanie? Potrzebujesz wstępnej wyceny?

Nie bój się pytać. Jestem po to, aby Ci pomóc i doradzić najlepsze rozwiązanie.
newsletter

Bądźmy w kontakcie!

Masz pytanie lub chcesz porozmawiać o projekcie?
Pixlab Sp. z o.o.
ul. Kosynierów 120/A16, 84-230 Rumia

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.